Türkiye ortalaması verilere göre ülkemizde her 100 litre yakıtın 4,2 litresi doğrudan hırsızlık veya suistimal şeklinde çalınmaktadır. 

Yakıt Deposu Güvenlik Çözümleri


Yakıt Güvenlik Serisi serisi ürünlerimiz TIR, Kamyon ve Otobüs grubunun oluşturduğu ağır vasıta sınıfı araçların yakıt depolarından yakıt çekilmesini ve izinsiz girişimleri önlemek için geliştirilmiş, Türkiye’nin ilk WiFi kablosuz özelliğe sahip  yeni nesil otomotiv teknoloji ürünleridir.
Yakıt depolarının güvenliğinin yanında ayrıca tam entegre çalıştığı profesyonel GPS araç takip sistemimiz Mobitakip ile birlikte kullanılarak 7/24 uzaktan online araç, yakıt tüketimi ve depo seviye takibi yapmanızı sağlayan kombine bir çözüm oluşturmaktadır.
 
Ürünlerimiz, son zamanlarda Türkiye'de önemini artıran yakıt deposu güvenliği sorunlarına karşı teknolojik ve yenilikçi yaklaşımı ile diğer tüm mekanik çözümlerden birçok noktada ayrılmaktadır. TIR, kamyon, otobüs, ve iş makineleri ( dış çapı standart 80 mm lik depo dolum boğazına sahip iş makinelerinde ) yakıt depolarının güvenliğinde caydırıcı rol oynar. Entegre ilave edilebilen Mobitakip online takip çözümlerimiz ile filonuzda hakimiyetinizi artırır.
 


Araç takip sistemi olmaksızın tek başına da yakıt depolarında koruma ve güvenlik sağlayan YGS ürünleri, sensörsüz modeli ile mekanik bir koruma sağlarken, araç üzerine konumlandırılacak harici alarm sireni veya aracın korna, ışıklandırma vb. donanımlarını tetikleme özelliğine sahip kablosuz alıcı ünitesiyle de depo kapağına yapılacak darbe girişimlerinde caydırıcı bir özellik sunar.

Aynı zamanda pazardaki diğer uydu tabanlı araç takip sistemleriyle de entegre olabilen sensörlü modeliyle de depo kapağı durumunuzu online takip etme imkanınız olmaktadır.ÖZELLİKLER

YKG ürünü, PA66GF30 türü mühendislik termoplastiğinden üretilmiş,  ( 30% cam elyaf katılarak mukavemeti arttırılmış ) gerek malzeme gerekse eşsiz tasarımı açısından otomotiv standartlarına 100% uygun yakıt deposu güvenlik alternatifidir.

Tır ve kamyon gruplarının depolarına montajı çok basit şekilde yapılır. Depo kapağı açıldığında veya dışarıdan sökülmek istendiğinde hem sürücüye hem kullanıcıya uyarı göndermektedir. Ayrıca özel boğazı sayesinde mazot alımında mükemmel akışkanlık örneği göstererek dakikada 120 Litre debiye kadar olan pompalarla gayet sağlıklı ( tabancayı asla attırmadan ) yakıt dolumuna imkan sağlar. Özel süzgeç tasarımı ile yakıt çalınmasını %100 engellemektedir.

Ürünümüzü 3 ana başlık altında sınıflandırabiliriz;
 
1-) YGS Lite -  Yakıt Güvenlik Sistemi  ( Sensörsüz Mekanik Sistem )


Elektronik bir donanıma sahip olmayan baz modeldir. Kendinden kapaklı ve özel boğaz yapısı, şifreli kilit sistemi, ısı ve darbe dayanımı, kendinizin dahi saniyeler içinde kolayca montajını yapabileceğiniz bir ürünümüz olarak, gerek depo kapağınızın kaybolmasına, gerekse aracınızdan yakıt çalınmasına karşı bir önlemdir.
 
2-) YGS Pro -  Yakıt Güvenlik Sistemi  ( WiFi Kablosuz Alıcı + Verici )


YGS Lite’ın tüm özelliklerine sahiptir. Bunun yanında; yakıt deposu kapağı açıldığında, kapağa yada tanka bir müdahale olduğunda durumu kablosuz olarak araç içerisindeki alıcısına ileten modeldir. Dahili G-Sensörü ile kapağa yada yakıt tankına olan müdahaleyi algılar, sahip olduğu röle çıkışı ile olası alarm durumunda araç kornası veya aydınlatma sistemini aktifleştirebilir. Aracınızdaki mevcut araç takip sisteminiz ile entegre çalışarak bilgisayarınız üzerinden kapağın durumunu anlık olarak gözlem ve kayıt altına almanızı sağlar.
 
3-) YGS Can-Bus -  Yakıt Güvenlik Sistemi ( Depo Kiti + CANBus Takip Sistemi )


Kite entegre edilmiş mobitakip araç takip sisteminin CAN Bus özelliği sayesinde deponuzdaki yakıt miktarı ve seviye değişimi,  günlük ve toplam ortalama yakıt tüketimi,  motor sıcaklığı, takoğraf verileri, araç hızı, motor devri, aks ağırlığı, gaz pedalı pozisyonu gibi bilgileri online olarak izler ve rapor edebilirsiniz. Bu ürünümüz Türkiye’de ilk profesyonel ve araç takip sistemi destekli yakıt deposu güvenlik kitidir.